Bootstrap 4 / Wordpress Bootstrap 4 Nedir ? WordPress ile nasıl gider ?

Türkiye'nin Wordpress Temaları

bootstrap 4 wordpress

Bootstrap Tema Nedir ? Bir de 4’ü ?


Web ile uğraşan herhangi birisi “Bootstrap” kelimesini bir yerden duymuştur.Ortak bir nokta vardır ki o da “Bootstrap = Mobil\Tablet Uyumlu” algısıdır.Doğru yanı ile birlikte yanlış olan bu bilgiyi açıklayalım 🙂

Bootstrap, dünya üzerinde en çok tercih edilen HTML / CSS ve JS kütüphanesidir.Kısaca, bu dilleri bilen insanların ortak bir noktada buluşmasını ve uluslararası bir düzenlenebilirlik katarak kodlamayı sağlamaktadır.Bu sayede ileride web siteniz ile alakalı bir sorun olduğunda “Bunu bu adam nasıl yapmış ? ” demiyor, Bootstrap’dan az buçuk anlayan birisine hatayı düzelttirebiliyorsunuz.

Gün geçtikçe takip etmekte zorlandığımız bu bilgi çağında şuan 4. Jenerasyonu olan Bootstrap 4 kullanıyoruz.Çok fazla tercih edilen ve genellikle herkesin bildiği Bootstrap 3’ün biraz daha gelişmişini bekliyorsunuz ama yanılıyorsunuz.Tamamı yenilendi.

Flexbox!! Tamamı esnek yapıda kutu sistemi.


CSS, CSS3 ile birlikte bambaşka bir hal aldı.”Flexbox” dediğimiz “Esnek” yapıda olan div{kutu}, sizlere yıllardır bildiğimiz CSS’i unutturuyor.Nasıl mı?

Örneğin bir ürün listelemeniz var.5’li listelemek istiyorsunuz ve Bootstrap kullanıyorsunuz.Ops, 12’yi nasıl 5’li yapabiliriz ? Flexbox ile ! Tamamı esnek yapıda olan bir kullanım karşınızda.

Display:flex! my hero.

Bu kod sayesinde artık bildiğimiz float:left; inline-block; az da sağdan margin-right olayı kalıyor.Bunun yerine align-items, justify-content , flex-end gibi adını eski bir front-end’in duyduğunda bir de Ankara’lı ise bu ne la ? diyeceğini hissediyoruz.

Bir de column-count:5; gibi bir kodu söylediğimde, zamanında bootstrap gridlerini editlemekten gözleri ağrıyan benim gibi arkadaşlar şaşırıyor.Hoş, flex’i yeni öğrenmenin eksileri çok fazla.Ama hep beraber öğreniyoruz değil mi ?

Tabii ki bildiğimiz row-column ilişkisi devam ediyor.Bu column’lar da flexbox olduğu için row’suz açamıyorsunuz, aman dikkat 🙂

Buraya kadar okuyup biraz sektörün işinde olup kendisini geliştiren, hatta bunları benden çok bilen insanları saygıyla selamlıyorum.

Şimdi bu muhteşem kütüphaneyi WordPress ile kullanırsak ne olur ?

Bootstrap 4 + WordPress = Powerpuff Themes.


WordPress, milyonları geçen kitlesi ile birlikte gün geçtikçe gelişen açık kaynak kodlu bir platform.En baştan bir yönetim paneli yapmak basit, fakat bunu geliştirecek, insanların tepkilerine göre şeyler ekleyecek, afacan hacker’leri nasıl koruyacaksınız ? Büyük bir iş yükü ve ekip gerektiriyor değil mi ?

Bunun yerine “WordPress” geliştiricilere çok güzel imkanlar sunuyor.Codex ile forumları ile tasarımlarınızı mükemmel şekilde bu yönetim paneline giydirebiliyor ve milyonlarca eklentisini kullanabiliyorsunuz.

Site 7/24 olarak, Bootstrap 4 ile WordPress’i birleştirip Türkiye’nin ilk Bootstrap 4 temalarını çıkarttık.Tamamı esnek yapıda olan bu temalar sizlere %100 Codex uyumu, yüksek pagespeed değerleri ve tabii ki mobil uyumluluk sağlıyor.Özellikle mobil arayüze önem veriyoruz.Genellikle insanlar web sitelerine artık telefonlarından erişiyorlar.

WordPress kurumsal tema, e-ticaret teması, haber teması gibi aklınıza gelen tüm kategorilerde Bootstrap 4 kullanarak WordPress ile birlikte sizlere sunmaya çalışıyoruz.Hedefimiz, her kategoride onlarca farklı görünümü olan premium bootstrap 4 temalar hazırlamak.

Nedir bu çok görünüm ?


Satın aldığınız bir tema, aslında onlarca farklı görünüme sahip.Siz sadece panelinizden istediğiniz görünümü seçiyor ve ücretsiz olarak kullanıyorsunuz.Kütüphaneler yabancı olsa da, yerli, milli ve biz tasarladık 🙂

Bu yazımızda Premium WordPress Temaları, Bootstrap 4 ile birleştiğinde ortaya çok güzel şeyler çıkacağını anlatmaya çalıştık.

Yazıları özet geçin, madem yaptınız Bootstrap 4 Premium WordPress Tema nerede ? diyorsanız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir